دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد افغانستان شد و در “پایگاه نظامی بگرام” سخنرانی کرد.

رئیس ترمپ، در جریان این سفر با اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیدار کرده و نیز در حضور سربازان امریکایی مستقر در پایگاه هوایی بگرام سخنرانی کرده است.

ترمپ این سفر و دیدار با سربازان امریکایی را در روز شکرگزاری که رخصتی ملی در امریکاست انجام داد.

دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده در یک سفر از قبل اعلام ناشده وارد افغانستان شده است.

رئیس جمهور ترمپ، در جریان این سفر با محمداشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان دیدار کرد و نیز در حضور سربازان امریکایی مستقر در پایگاه هوایی بگرام سخنرانی کرد.

ترمپ این سفر و دیدار با سربازان امریکایی را در روز شکرگزاری که رخصتی ملی در امریکا است؛ انجام داد.

ترمپ در سخنرانی در پایگاه نظامی بگرام در ولایت پروان گفت که ایالات متحده شمار نیروهایش را در افغانستان به‌طور چشمگیر کاهش خواهد داد اما تعداد آن را مشخص نکرد.

او در ادامه گفت که ایالات متحده گفتگو‌ها را با طالبان از سر گرفته است.

رئیس جمهور اشرف غنی نیز به سربازان امریکایی سخنرانی‌کرد و از‌ استراتژی ترمپ در ریشه‌کن‌ کردن القاعده‌ و‌ از‌بین‌بردن رهبر گروه دولت اسلامی ابوبکر البغدادی ستایش کرد.
رئیس جمهور ترمپ گفتگو‌های امریکا و طالبان را در ماه سپتمبر پس از آن لغو کرده بود که در حملۀ طالبان در کابل یک سرباز امریکایی و یازده تن دیگر کشته شدند.

این نخستین سفر آقای ترمپ به افغانستان از زمان انتخاب او به عنوان رئیس جمهور امریکا است.

مردم امریکا چهارمین پنج‌شنبه ماه نومبر را به عنوان روز شکرگزاری از نعمت‌هایی که در اختیار آنها قرار گرفته با مراسم مخصوص برگزار می‌کنند.
ترمپ در سخنرانی در پایگاه بگرام گفت که ایالات متحده شمار نیروهایش را در افغانستان به‌طور چشمگیر کاهش خواهد داد اما تعداد آن را مشخص نکرد.