يَقُولُونَ لَئِن رَّجَعْنَا إِلَى الْمَدِينَةِ لَيُخْرِجَنَّ الْأَعَزُّ مِنْهَا الْأَذَلَّ ۚ وَلِلَّهِ الْعِزَّةُ وَلِرَسُولِهِ وَلِلْمُؤْمِنِينَ وَلَٰكِنَّ الْمُنَافِقِينَ لَا يَعْلَمُونَ.

(حمایت تودهای اجتماعی از جایگاه مولانا عبدالحکیم “منیب” )
بقلم محمد ” مجاهد ”

رهبر حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان و وزیر ارشاد، حج و اوقاف جمهوری اسلامی افغانستان، مولانا عبدالحکیم “منیب” در وجدان هر باشنده‌ی بیدار این سرزمین ارج و ستایش می‌زاید.
کور باید بود هر فردی که جایگاه شایسته‌ی این رهبر خردمند و جسور را در این سرزمین نادیده انگاشت.
توهین و ناسزاگویی به جایگاه و فضیلت این شخصیت علمی و پرهیزگار کشورم، دشمنی با زادگاه عزیز مان، بغض با وارثان پیامبر گرامی مان، ستیزه با باشنده‌گان دلیر این کهن بوم و بر و ضدیت با تأریخ کهن و باستانی این سرزمین شیر مردان تاریخ بشریت است.

آگاه باید بود که در تفکر غاصبین تبهکار، دجالین روزگار و فساد پیشه گان جنایتکار جایگاه که: دیانت اسلامی مان، برای شخصیت های متین و استوار تعیین نموده است، وجود ندارد.
و در قاموس آن اوباشان شرارت پیشه تمثال‌های آزادی، احترام به جایگاه واقعی انسان، کرامت انسانی، عزت، متانت، سربلندی‌ و افتخارات وراثت اسلامی وجود نه خواهد داشت.
تردیدی وجود ندارد که: مردم متدین افغانستان در نا سازگاری تام، با پوچ‌پردازی و لجام گسستگی چند گودیگک کوکی بی ریشه انزاجار های شدید خویش را آفتابی نمودند.

حقا که شهروندان متدین افغانستان، در هر شهر و ولایت، پژواک هم آهنگ، بعضا با غایله تند مزاجی را، در مورد به کیفر رساندن که سزاوار آن دژمنشان تاریخ معاصر افغانستان است بلند نمودند؛ و این انزجار ها پیوسته در گوشه گوشه ای این کهن بوم و بر ادامه خواهد داشت.
مبارزه با هر غاصب، فرعون صفت و ددمنش وظیفه اصلی هر انسان آزاده است. در این مبارزه، بی‌گمان، مولانا ” منیب” هم‌صدا و هم پیمان های زیادی دارد. تواضع، صداقت، امانتداری، پرهیزگاری و مدنی‌اندیشی رهبر حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان در شرایط فعلی با هر شخصیت دیگر غیر قابل مقایسه است.
چنانچه تکبر،کذب، غصب، حرام خوری، تبعیض‌طلبی یاوه سرایی در قالبِ رکیک‌ترین گویش های جانب مقابل که فقط و فقط آراسته با کالبد انسانی است، نیز با هر انسان دیگر غیر قابل مقایسه میباشد.
من پس از توهین و یاوه سرایی تره خیل و برادران وی علیه شخصیت با عزت سرزمین مان که عضو کابینه افغانستان نیز است، دانیستم که این باند تبهکار چقدر عمقِ بدنیتی علم ستیزی با چه پررویی و مردم‌فریب با لباس عالم سرگرمِ ویران‌سازی بنیاد‌های دینی، اسلامی و ملی میباشد.
آن کیفر که شایسته ای این ابله هان هرزه، طومارهای سرطانی، معاندین شیطانی و غدهای ناشایسته و عفونی تاریخ معاصر مان می باشد؛ در حقیقت نیاز مبرم به پرداختنِ فن‌شناسانه و جراحی مسلکی دارند.
باید خاطر نشان کرد که هیچگونه سزای بدون کیفر فوق الذکر در قاموس حرکت انقلاب اسلامی مردم افغانستان، پیش بینی نشده و بر تابنده ای عدالت نیز نخواهد بود.
در این باب جا دارد تا از همه‌ی نخبه‌های فرزانه‌ی که متعلق به هر قوم و مذهبی می‌باشند، اظهار امتنان داشته باشیم؛ که پژواک ندای شان را در حمایت از مولانا عبدالحکیم “منیب” طنین انداز وجب وجب این سرزمین گرداندند.